Instagram'da özel mesaj atanlar dikkat!

26 May 2017Instagram,  kullanıcılarına hız kesmeden yenilikler sunmaya devam ediyor. Son  yenilik ise, platformun sevilen Direct özelliğini bir adım daha öteye  taşıyor.

 Popüler sosyal medya platformlarından Instagram,  Direct adını verdiği özelliğini daha da geliştirmiş durumda. Bundan  böyle bu direkt mesajlaşma özelliği, kullanıcılar tarafından çok daha  işlevsel bir şekilde kullanılabilecek.

Instagram artık Direct özelliği ile gönderilen mesajlarda dış web  bağlantılarına destek sunuyor. Ek olarak fotoğraf ve videolar, orijinal  dikey ya da yatay görüntü oranı kırpılmadan gönderilebilecek. Bu anlamda  Instagram'ın mesajlaşma anlamında öne çıkmak için önemli adımlar  attığını söyleyebiliriz. Öte yandan umarız bu durum gelecekte Facebook  Messenger gibi ayrı bir Instagram Direct uygulamasına dönüşmez.

Dış web bağlantılarında yapıştırdığınız URL'nin bir önizlemesi de  sağlanıyor. Yeni fotoğraf ve video desteği ise görüntüyü aynen  yakaladığınız biçimde karşı tarafa aktarmanız konusunda oldukça faydalı.  Bu güncelleme ilk olarak iOS kullanıcıları için sunulmaya başlamışken,  Android kullanıcılarının maalesef biraz daha beklemesi gerekecek.  Bağlantı desteği için her iki platformda da Instagram 10.22 sürümünün  gerektiğini belirtelim.

İlk olarak Nisan ayında duyurulan Instagram Direct'i kullanıcılar  oldukça seviyor. shiftdelete'in haberine göre en son geçtiğimiz ay  açıklanan istatistiklere göre, Direct'in aylık aktif kullanıcı sayısı  375 milyon.


Bu Yazı İle İlgili Diğer Yazılar

İnstagram Takipçi Hilesi, Beğeni Hilesi ve Yorum Hilesi

Instagram’da çeşitli hileler yaparak tanınabilir ve içeriklerini çok daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Aslında bu tarz şeyler yapan binlerce insan...

7 adımda Instagram takipçi nasıl arttırılır sorusunun cevabı!

Dünyanın en aktif sosyal medya mecralarından biri olan Instagram'da takipçi arttırmak ve popüler hale gelmek çok da zor değil. Üstelik bunları herhang...

İnstagramda Türk Takipçi Satın Alma

İnstagramda Türk Takipçi Satın AlmaÜlkemizde en çok kullanılan sosyal platformlardan birisi de İnstagramdır. Kısa süre içinde yaygın hale gelen bu sos...