Instagram'da hashtag kullananlar dikkat!

26 May 2017Dünya'nın en çok kullanılan fotoğraf  paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram'a çok yakında yepyeni bir  keşfetme özelliği geliyor. 

Instagram'ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Keşfet bölümüne  iki önemli özellik çok yakında eklenecek. Bu yenilikler Hashtag  hikayeleri ve Yer hikayeleri.

Instagram'a ne zaman ekleneceği  belli olmayan bu iki yeni özellik direkt olarak Keşfet yani Explore  bölümünde karşımıza çıkacak. Hashtag hikayeler özelliği sayesinde  ilginizi çeken hashtag'leri barındıran hikayeleri aratabilecek ve ilgi  alanlarınıza yönelik hikayelere göz atabileceksiniz.

Bir diğer  seçenek ise Yer hikayeleri. Location Stories adını taşıyan bu seçenekle  de isminden de tahmin edebileceğiniz üzere çeşitli mekanlarla ilgili  aramalar yapabileceksiniz.

İki özellik de Keşfet bölümünde yer  alan arama kutusundan yaptığınız arama sonucunda ekranın en üzerinde bir  daire şeklinde karşınıza çıkacak hikayelerden oluşuyor. Bu hikayelere  tıklayarak yeni insanları tanıyabilir ya da paylaşımlarına göz  atabilirsiniz.

Eğer uygulamanızı Android ya da iOS platformlarında  10.22 sürümüne güncellerseniz, Yer hikayelerinin şu anda kullanılabilir  durumda olduğunu görebilirsiniz. Fakat Hashtag hikayeler özelliğinin  önümüzdeki haftalarda yayımlanacak bir güncellemeyle uygulamaya  ekleneceğini belirtmemiz gerekiyor.


Bu Yazı İle İlgili Diğer Yazılar

Instagram Tag Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram Tag Nedir, Nasıl Yapılır?Instagram kullanıcılarının popüler olmak ve bununla beraber takipçi sayılarını arttırmak maksadı ile kullanabilecek...

Instagram'da özel mesaj atanlar dikkat!

Instagram,  kullanıcılarına hız kesmeden yenilikler sunmaya devam ediyor. Son  yenilik ise, platformun sevilen Direct özelliğini bir adım da...

Bot Takipçi Nedir

Bot Takipçi NedirTakipçi, takip gibi vakti zamanının olumsuz kavramları artık günümüzün en çok istenilen duyulduğunda olumsuzluk bir tarafa hadi canım...