Neden İnstagram Tercih Ediliyor ?

Neden Instagram Tercih Ediliyor?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya  platformlarından biri haline gelen Instagram, diğer Facebook ve Twitter  gibi alanın devlerine rağmen başarısını kanıtlamakta zorlanmadı. Sosyal  medya alında ki bu iki dev platforma rağmen tutunarak başarılı  olmasının altında elbette kendine has yeni tarzı yatıyor.

Kısa zamanda ünlüleri ve ticari  kuruluşları kendisine çekmeyi başlayan Instagram, elbette bu  çekiciliğini kısa sürede yükselen kullanıcı sayısına borçluydu.  Kullanıcı sayısında ki bu muazzam artışın sırrı da elbette biraz önce  bahsettiğimiz gibi kendine has yeni bir tarzla çalışmasıydı.

Instagram insanların, fotoğraf ve video  paylaşım imkânı sağlamasıyla diğer sosyal medya devlerinden  farklılaşmayı başardı. Aslında diğer sosyal medya platformlarında da bu  imkân var. Fakat Instagram farklı bir ihtiyaca cevap vermeyi başardı. O  da “sadece fotoğraflar ve videolarla kullanıcının dünyasını sosyal  medyaya yansıtma ihtiyacına” cevap vermesi özelliğiyle oldu. Bu ince  çizgiyi yakalayan Instagram başarısıyla da kısa sürede kendini  kanıtlamayı başardı ve bu alanda ki önderliğini kanıtladı.

Instagram görsellerle kullanıcının  kendini sosyal medyaya yansıtmasını hedefleyen çalışmalarda sürekli  çalıştı. Böylelikle ilk başta her ne kadar “link paylaşılamayan,  başkasının içeriğini paylaşamayan, bilgisayardan fonksiyonları  kullanılamayan” gibi sayısız özelliği de eleştiri konusu oldu. Ancak bu  eleştirildiği konulara Instagram sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam etti.  Devam ettikçe ilerdi ve bugün milyonlarca insan sadece ülkemizde bu  sosyal medya platformunu tercih ediyor. Ancak eleştirilen bu noktalar  aslında Instagram’ı özel kılan asıl unsurların parçalarıydı. Ve  çekicilikte tam burada yatıyor. Instagram adeta bu duruşuyla, “biz  kullanıcımızı fotoğraf ve videolarla en özgün ve gerçekçi şekilde  yansıtacağız” mesajı vermiş oldu.

Kullanıcılar Instagram’ı niçin Tercih Ediyor?

Instagram kullanıcılarının kendilerine  bu soruyu yönelttiğimizde çok farklı cevaplar da alsak, ortak kanı  fotoğraf ve videolarla hayatlarını sosyal medyaya aktarmaktan duydukları  mutluluğu işaret ediyorlar. Elbette paylaşmak kadar, Instagram  arkadaşlarını fotoğraf ve videolarla takip etmekte madalyonun diğer  güzel yüzünü oluşturuyor.

Instagram hesabını bireysel  kullanıcıların yanı sıra bir de kuruluşlar açıyor. Böylelikle Instagram  kullanıcıları arasında çeşitli kar amacı olmayan veya ticari olan  kuruluşlarda yer alıyor. Bu durum da Instagram’ın etkinliğini artıran  faktörler arasındadır. Öyle ki, bu kuruluşlar faaliyetlerini Instagram  üzerinden tanıtma imkanı buluyor.

Öte yandan ünlü isimlerinde aktif olarak  kullanmasının kuruluşların sayfalarından daha fazla Instagram  etkinliğine katkı sağladığını söylemek mümkündür. Gerek ünlüleri rol  model alanlar gerekse onların hayatlarını yakından takip etmek  isteyenlerde Instagram’dan diğer sosyal medya kanallarından daha fazla  yararlanabiliyor. Ünlülerin Instagram’da ki etkinliğin artmasında ki  etkisini görmek için “Keşfet” alanında ki paylaşımlarda ünlülerin  oranına bakmak yeterli olur kanaatindeyim.

Nasıl Etkin Bir Instagram Kullanıcısı Olurum?

Elbette sizlerde Instagram’ın bu renkli  ve bol fotoğraflı kullanıcıları arasında yer almak istiyorsanız veya  etkinliğinizi artırmak istiyorsanız ne yapabilirsiniz, birazda bundan  bahsedelim. Elbette öncelikle irtibat halinde olduğunuz çevrenizde ki  insanları takip etmekle bu işe başlamanız gerekir.

Takipçisi olduğunuz diğer  kullanıcılardan birçoğu sizi de merak edip veya yakınlık duyup takip  etmeye başlayacaktır. Buda paylaştığınız fotoğraf ve videoları daha çok  arkadaşınıza ulaştırmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde etkin olarak  kullanabiliyor ve paylaşımlarla birçok insana hitap etmiş oluyorsunuz.

Bu doğal yöntemle oluşan takipçi sayısı  ve paylaşımlarımın beğenisi benim veya kuruluşumuz için yeterli değil  diyorsanız, sizlere de elbette bir yol göstereceğiz. instagram takipçi hilesi ve  instagram beğeni hilesi kullanarak sizde tahmin edemeyeceğiniz kadar farklı kişiye ulaşabilirsiniz. Bu konuda sayfamızdan yararlanabilirsiniz.