Instagram Tag Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram Tag Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarının popüler olmak ve bununla beraber takipçi sayılarını arttırmak maksadı ile kullanabilecekleri, tag’lar söz konusudur. Bu hususta seçime dikkat çekmek gerekir. Şöyle ki; eğer ilgili hafta Aşık Veysel’in doğum gününü içeriyor ise; o halde bu konu ile alakalı olarak bir fotoğraf paylaşmanız ve altına ayırma yapmadan bir aşık Veysel sözünü önüne kare koyarak yazmanız; ınstagram üzerinden tag yaptığınızı gösterir. Ve nihayetinde eğer hesabınız kilitli değil ise; sizin yapmış olduğunuz tag’ı ilgili sözü aynı şekilde yazan ve başına kare koyan tüm kullanıcıların bulabileceğini görürsünüz. Bu sebepledir ki; instagram beğeni alma tagları için konu ile alakalı olarak aranabilecek en genel ve en çok bilinmekte olan ifadelerin yazılması istenir.

Hangi Taglar Beğeni Getirir?

Instagram beğeni alma tagları; her saat, her gün ve her hafta olabilecek periyotlar ile değişir. Şimdi nasıl taglar yapmanız gerektiği hususunda size bazı tüyolar verelim.

  • Eğer vizyona yeni girmiş bir filmi seyretti iseniz ve bu filmin en popüler olmuş olan sözünü tag ile yazar ve paylaşır iseniz; o ilgili tag aramasını yapan kimselerin fotoğrafınızı beğendiğini ve beğenilerinizin yanında takipçilerinizin de arttığını görürsünüz.
  • Yahut da bir kitabın en popüler sözünü paylaşarak da aynı şekilde sonuç almanız mümkündür.

Önemli olan tagları yazar iken mutlaka; ‘#’ yapmanız ve ilgili sözü yazar iken de mutlaka aralıksız olarak yazmanızdır. Ve nihayetinde; bir tag ne kadar kısa ve akılda kalıcı olur ise; sizin için o kadar fazla beğeni alabilme ihtimali doğmuş olur.

Hangi Taglar Beğeni Alır?

Instagram beğeni alma tag için aslında birazcık gündemi takip etmeniz istenir. Örneğin herkesin kızgın olduğu, herkesin katıldığı siyasi meseleler dahi sizin için beğeni alma tag konusunu oluşturabilir. Ve bir de;

Taglarınızın beğeni almasını istiyor iseniz; hesabınızın kilitli olmamasına özen göstermeniz gerekir. Aksi halde; siz en popüler ve en akılda kalıcı tagları kullansanız dahi beğeni almanız ve takipçi sayınızı arttırmanız söz konusu dahi olmayacaktır.