İnstagram Beğenilerinizi Kolayca Arttırmanın Yolları

Gelişen Sosyal Medya

Gelişen Teknoloji ile birlikte birçok yenilikle beraberinde sosyal  medyada farklılıklar meydana geldi. Facebook, Twitter derken son gelişen  ve yerini oldukça güçlü şekilde kuran İnstagram. Diğer platformlardan  kendini oldukça farklı kılan İnstagram oluşturulduğu günden itibaren  kendine farklılıklar katarak günden güne ilerlemektedir.

Genel olarak istatistiklere bakıldığında Türkiye İnstagram  kullanıcılığında dördüncü ülke olarak listelerde yer almaktadır. Buda  demek oluyor ki İnternet kullanıcılarının hemen hemen hepsi İnstagramı  kullanmayı tercih etmektedir.

İnstagram Nedir? Neden Tercih Edilir?
İnstagram anıların, hikâyelerin kalıcılığını sağlayan bu yolda olayları  an ve an gözlemleyebildiğimiz sosyal paylaşım platformudur. Oldukça  fazla çevreye sahip olabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir, eski  dostlarınızı bulabilir ve ya beğendiğiniz ürünlerin takiplerini  sağlayabilirsiniz.

Bu sosyal platform da önemli olan İnstagram beğeni dir.  Kişilerin paylaşımlarında ne kadar görüntüleme olduğu, ya da kişi  listesinde takipçi sayısı anlamında ne kadar fazla kişinin sizi  beğendiği oldukça önem taşımaktadır. Sadece kişisel bir platform olmayan  İnstagram sayesinde artık birçok insan hem ek iş sağlayabilir, hem de  farklı markaların yeni ürün takiplerini kolayca sağlayabilirsiniz.

İnstagramın tercih edilme oranlarından birisi de resimlerin  görüntüleri ile oynayabilmektedir. Görüntüsünü beğenmediğiniz bir  formatı bile, çevrimiçi olarak yüklemeden önce görüntüsü ile  oynayabilir, güncelleyebilirsiniz. Resimleri nerede çektiğiniz, ya da  sadece objeleri paylaşmak istemeniz durumunda İnstagram beğeni daha fazla sağlamak için belirlenmiş ipuçları bulunmaktadır. Mesela dış  mekânda çekilen resme Yer bildirmeniz, ya da canlı objeler dışında  kalan nesnelere hastagh kullanmanız mevcuttaki İnstagram beğenilerini  arttırmaya yönelik adımlardan sadece bir kaçıdır.

Nasıl Kullanabiliriz?
İnstagram ilk olarak ünlü bir marka tarafından sadece telefon için  yapılmış bir uygulamaydı. Ancak artan ilgi sayesinde marka telefon  dışında çevrimiçi olarak kullanılmaya başlandı.

Öncelikli olarak İnstagramı hangi platformda kullanmak istediğiniz  önemli. Telefondan kullanmak için uygun olan uygulamayı indirmelisiniz,  daha sonrasında kullanıcı adı ve şifre oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz  bilgilerle sisteme giriş sağladıktan sonra ek bilgileri girebilir,  güncel görüntüleri görüntüleyebilirsiniz.

İnstagram beğeni sayısı gün geçtikçe artmaya, daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam  etmektedir. Son eklenen kişiler arası özel mesajlaşmalar sayesinde,  kullanıcılar arası iletişimin sadece tek yönlü olmadığını da  göstermiştir.