7 adımda Instagram takipçi nasıl arttırılır sorusunun cevabı!

28 May 2017Dünyanın en aktif sosyal medya mecralarından biri olan Instagram'da takipçi arttırmak ve popüler hale gelmek çok da zor değil. Üstelik bunları herhangi bir ücret vermeden de sağlamak mümkün. Sizlere anlatacağımız yolları izlediğiniz takdirde iyi bir takipçi sayısı elde edebilirsiniz. İşte detaylar...

Ünlü olmak, beğeni almak, yorum okumak ve fotoğraflarda etiketlenerek popülarite kazanma trendi son dönemlerde büyük ilgi görüyor. Sadece bir ziyaretçi dahi çekebilmek için uğraşan firmalar var. İşin sırrı ise samimiyette, kullanıcıya dokunabilmekte. Statü belirleyen bir konuma dahi gelen Instagram takipçisi sayısını okuyacağınız haberimizde arttırabilirsiniz. Peki Instagram takipçi sayısını nasıl arttırabilirsiniz? Gelin hep birlikte 7 kolay adımla Instagram takipçi sayınızı nasıl arttırabileceğinizi inceleyelim.   1- Hastag yazın Kişisel veya kurumsal farketmez. Instagram hesaplarında büyümenin anahtar yolu hashtaglerdir. Kullanımı doğru olan hashtagler her zaman avantaj sağlayacaktır. Insagram'ın özelliklerinde 30 adet hashtag kullanımı kullanıcılar için serbest. Milyonlarca kişi paylaştığı her fotoğrafın altında '#' işareti ile başlayan kelimeler yazıyor. Örnek verirsek Trabzonspor maçına gittiniz ve bir fotoğrafınızı paylaşmak istediniz. #Fenerbahçe yerine #Trabzonspor yazmak daha mantılı olacaktır. Bu etkileşim size popülarite sağlayıp takipçi arttırmanıza imkan sunacaktır. Popüler paylaşımlara düşmek ve etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız en kolay yollardan biri de bu. 

2- Düzenli Paylaşımlar Instagram'da takipçi kazanma belirli bir düzen içinde gerçekleşir ve bunun da anahtarı istikrardır. Önemli günler, olaylar, kişilerle ilgili mesajlar sizi üst sıralara taşıyacaktır. Ayrıca fotoğraf veya grafiklerinizdeki düzen de hesabınızı ön plana çıkaracaktır. 

3- Bütünlük İçeren Paylaşımlar İlk iki maddeyi de içine alan bu madde kalıcı Instagram takipçi kazanmak için en etkili yollardan biri. Peki nedir bütünlük içeren paylaşımlar? Örneğin bir gün elbise bir gün doğa resmi paylaştığınızda var olan takipçilerinizde yüksek oranda azalma görmeniz muhtemel. Markanızı ya da kişisel hesabınızı ne amaçla kullanıyorsanız paylaşımlarınızı da o doğrultuda yapmanız gerekiyor. Hastag kullanımında belirttiğimiz gibi paylaşımlarınızda, alakasız hastag kullanmaya devam ettiğiniz taktirde de yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

 4- Etkileyici Filtreler Sıkıcı ya da kötü çıkan fotoğraflarınızın, Instagram filtre ya da Instagram efektleri ile nasıl canlı ve etkileyici bir hale geldiğini çoğunuz gözlemlemiştir. Ancak sadece filtre kullanmanız Instagram'da takipçi kazanmanız için elbette yeterli olmayacaktır. Bu yüzden dikkatleri üzerinize çekebilmek adına farklı fotoğraf düzenleme teknikleri kullanabilir hatta en etkili filtreleri inceleyebilirsiniz. Örneğin Instagram'da ürün pazarlaması araştırmaları yapan bir firma Instagram'da en çok beğeni sağlayan etkili filtrenin Myfair olduğunu açıklamıştır.

5- Soru Sorun, Yorum Yapın, Beğenin Etkileşim, etkileşim, etkileşim .. Sosyal medya uygulamalarının en etkili aracını Instagram takipçi sayınızı arttırmak için doyasıya kullanın. Sizin sayfa konseptinize uygun sayfalara yapacağınız yorum ya da beğeniler, kullanıcıların ilgisini çekmenizi ve kullanıcıları sayfanıza yönlendirmenizi sağlayacaktır. 

6- Yeni Bir Akım InstaStory Instagram Stories ya da bir başka ifadeyle InstaStory 'de günlük paylaşımlar yaparak, takipçilerinize kendinizi hatırlatabilir ve diğer kullanıcıların da sizin sayfanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bunların yanı sıra günlük ya da kısa aralıklarla yapacağınız paylaşımlar sayfanızın güncelliğini korumanıza da büyük oranda yardımcı olacaktır. 

7- Instagram Takipçi Hilesi Son olarak pek de tavsiye etmediğimiz bir yöntemden bahsedelim. Instagram takipçi kasma ya da Instagram takipçi satın almak şeklinde kendilerini tanıtan ve takipçi satın almanızı sağlayan takipçi siteleri sizlere anlık beğeni ya da takipçi imkanı sağlayabiliyor. Ancak gelen takipçiler organik olmadığı için zamanla takipçi sayınızın hızla düşme olasılığı oldukça yüksek. Hesabınızdaki Instagram takipçi artışı için sizlere organik çözümleri kullanmanızı öneririz.


Bu Yazı İle İlgili Diğer Yazılar

İnstagram Takipçi Hilesi, Beğeni Hilesi ve Yorum Hilesi

Instagram’da çeşitli hileler yaparak tanınabilir ve içeriklerini çok daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Aslında bu tarz şeyler yapan binlerce insan...

Instagram Takipçisi Satın Almak

Sosyal medyanın en sevilen uygulamaları arasında yer alan Instagram, yeni özellikleri ile de popülerliğini gün geçtikçe artırmaktadır. Bu gelişen özel...

Instagramda Takipçimi Nasıl Arttırırım?

İnstagram Takipçi Arttırmaİnstagram artık günümüzün vazgeçilmez fotoğraf paylaşma uygulaması  haline geldi. Kullanımının çok kolay olması, üyeliğ...